Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A legkisebbek biztonsága

A gyermekek érkezésével még inkább a kúszó-mászó, totyogó majd rohangáló korszak beköszöntével sok családnak át kell gondolnia a biztonságról alkotott elképzeléseit.  Lehet mechanikus vagy elektromos, az a lényeg, hogy a gyermekünk biztonságban játszhasson akkor is, ha éppen nem tudunk mellette lenni minden pillanatban.

Kezdjük a legegyszerűbb mechanikai védelmi eszközökkel. Ha lakásunkban bárhol szinteltolás, lépcső, terasz vagy bármely magas kiszögellés van, akkor először is gondoskodjunk a biztonsági gyermekrácsról. A kb. 7-8 ezer forintról induló faszerkezetek az ajtónyílás vagy a lépcső és a korlát között kifeszítve akadályozzák meg, hogy a csemeték le vagy éppen felmenjenek, vagy olyan szobákba is bejussanak, ahova nem biztonságos. A 74cm magas és mérettől függően 60-114cm közé kifeszíthető eszközök rendkívül egyszerűen felállíthatóak, szükség esetén könnyen eltávolíthatóak.

Ha kertünkben hintát, mászókát, csúszdát állítunk fel, akkor gondoskodjunk arról, hogy az esetleg leeső gyermek puhára érkezzen. Legegyszerűbb módja ennek az esésvédő gumilap elhelyezése a „földszinten”, amely egyébként a közösségi játszótereken ma már előírás. Ez a rettentően egyszerű, legtöbb esetben újrahasznosított gumilap komoly sérülésektől óvhatja meg a kicsiket.

Ha elérkezik a bilis majd WC-s korszak, akkor hatalmas hasznát vehetjük a WC-ülőke szűkítőnek, amely megakadályozza, hogy a gyermek a WC-be essen. Egyszerű, praktikus és mégoly biztonságos szerkezet azonban az ún. „családi WC”, amely lehetővé teszi, hogy külső eszköz nélkül az egész család használja a WC-t, egyúttal a rosszul felrakott szűkítő okozta balesetektől, becsípődéstől is megóvhatjuk a piciket.

Maradjunk még az egyszerű, mechanikus dolgoknál. Ha a gyermek egyre szaporodó játékainak tárolására vonzó és biztonságos alternatívát kínálunk, megóvhatjuk mind őt, mind a család többi tagját attól, hogy a szerteszét heverő kacatokra (amelyek persze mind nélkülözhetetlen és nagy becsben álló játékok) lépve komoly sérüléseket szedjenek össze. Válogassunk a gyermekek számára kedves, színes, mesefiguás dobozok közül, így minden bizonnyal nagyobb kedvet kapnak a pakoláshoz.

Alig több mint 300 Ft az a mágneses mini-riasztó, amely abban az esetben ad ki riasztó jelzést, ha a gyermek távolra merészkedne a kertben, vagy felfedező útra indulna a teraszról. A gyermek-egységet a kicsi ruhájára erősíthetjük, míg szülő-egységet tartsuk magunknál vagy tegyük jól hallható helyre.

Ne feledkezzük meg a konnektorok biztonságossá tételéről sem. Néhány száz forintból szinte a lakás összes konnektorát gyermekbiztos dugaljjal láthatjuk el, így mi is nyugodtabbak lehetünk. Vásárlás előtt készítsünk alapos leltárt a lakásban található dugaljakról: a kicsik oda is bemászhatnak, amely esetleg nekünk nem jut elsőre eszünkbe.

Ugyanígy gondoskodjunk az ajtók, szekrényajtók, fiókok mechanikai védelméről. A szintén olcsón beszerezhető biztonsági zárak szerepe kettős. Ha akarjuk, akkor megakadályozhatják a fiók (legyen az gyógyszerekkel, vagy konyhai vágóeszközökkel teli) kinyitását. Más modelleknek pedig az a feladata, hogy éppen a becsapódástól védjék meg az ajtókat – és ezzel a gyerekek ujjait.
Bármennyi védelmi eszközt is szerelünk be a lakásban, a legfontosabb, hogy soha nem hagyjuk a gyerekeket huzamosabb ideig felügyelet nélkül, mert a legnagyobb biztonságot minden esetben a szülői figyelem nyújtja!

Ha szeretnél exkluzív ajánlatokat és további érdekes híreket kapni a lakberendezés, a barkácsolás világából, kövess bennünket a Facebookon is!

0 Tovább

Lokális fényár

A világítástechnika szinte unalomig ismert állítása, hogy a teljes helyiség fényárban úsztatása helyett igyekezzünk helyi fényforrásokat biztosítani a lakásbelső megfelelő területeinek. Ezzel nem csak az energiával spórolunk, de hangulatosabb sarkokkal bővül otthonunk is. Nincs más dolgunk, mint a megfelelő lámpatesteket beszerezni a megfelelő helyekre!

A konyha az egyik fénytechnikailag kritikus pontja a lakásnak, mert a plafonon, falakon elhelyezett lámpák miatt gyakran mi magunk árnyékoljuk a munkapultot. A legjobb megoldás, ha közvetlenül a munka- és főzőfelületek fölé helyezünk el (pl. a fejmagasságban felszerelt bútorok alsó éleire, felületeire) egy-egy pultmegvilágítót.



Ugyanígy jó döntés, ha nem statikus megvilágítást, hanem forgatható fejes spotlámpákat választunk, így a teljes munkafelületet bevilágíthatjuk akár egy 3db-os szett segítségével, amely energiatakarékos vagy LED-es kivitelben is megvásárolható.


Ugyanezt a hatást érhetjük el egy 60cm-es házba szerelt három halogénizzós szett segítségével is.



Olyan pultmegvilágító szettet is vásárolhatunk, amely oldalról ad fényt. Ez utóbbi kapható halogén és nagy fényerejű LED-es kivitelben is. Ez a kb. 6-7.000 Ft körül beszerezhető gúlaszett nagyban megnöveli szabadságfokunkat munka közben.


Amennyiben nyitott polcunk vagy térelválasztónk van, sokat dobhat az összhatáson, ha az élek kapnak egy-egy LED-csíkot vagy fénycsövet. Ez a konyhában, nappaliban, dolgozószobában egyaránt működőképes megoldás.


A már említett spotlámpák egyébként a lakás többi részén is mutatósak, hiszen a homogén, szórt fény helyett megtörik a felületeket fénycsóvájukkal, így egy egyszerű fehér fallal is csodákra képesek.


 Nem muszáj a teljes folyosót, közlekedőt lámpákkal felszerelnünk, elegendő olyan falikarról gondoskodni, amely lehetővé teszi a lámpatestek eltérő tájolását.



Ugyanígy a fali és mennyezeti lámpák között is választhatunk olyan háromelemű szerelvényt, amely lehetővé teszi, hogy homogén helyett osztott fényt kapjon a megvilágítani kívánt helyiség.

Ha szeretnél exkluzív ajánlatokat és további érdekes híreket kapni a lakberendezés, a barkácsolás világából, kövess bennünket a Facebookon is!
 

0 Tovább

2012-ben is tarol a falimatrica!

Már korábban megkezdtük a 2012 dekor- és designtrendekről szóló sorozatunkat. Most foglalkozzunk az elmúlt pár év legnépszerűbb lakberendezési kiegészítőjével a falimatricával.

A legváltozatosabb felületeken, a legkülönfélébb stílusú otthonokban köszön majd vissza ez az egyszerű, de költséghatékony technika, amely percek alatt egyedivé varázsolja lakásunkat, üzletünket, irodánkat. A kiválasztás előtt fontos, hogy alaposan gondoljuk át, milyen színkombinációkat alkalmazunk a helyiségben, mely színek, milyen felületek lesznek a mintázat közvetlen környezetében és ennek megfelelően válasszunk matricát. Ha végül meggondoljuk magunkat és mégis máshová helyeznénk el, akkor sincs semmi veszve: a matrica egyszerűen, nyom nélkül eltávolítható a falról és áthelyezhető egy újabb felületre.

A minták tekintetében is hatalmas változatosságra számíthatunk: a kicsitől az egy-egy nagy motívumot kialakító ragasztásokig minden megjelenhet a falakon. Az igazán szemfülesek pedig még egyedibbé tehetik dekorációjukat, ha maguk alakítják ki a felületet, belenyúlnak a mintába, egy-egy részletet használnak csak fel, vagy körbevágással, kombinálással saját mintákat hozhatnak létre. A lényeg: állíts valamit magadról, otthonodról, a világról a dekoráción keresztül!

A fürdőszoba és konyha: engedd szabadon a fantáziád
A matricázás nagypályás terepe a konyha és a fürdő, de ugyanitt aprólékos, finom megoldásokra is nyílik lehetőség. Például a fürdőben adják magukat a zöld, naturális mintázatok…


… a konyha pedig lehet geometrikus…


… vagy rusztikus/vintage hatású egyaránt, alkalmazkodva az otthonod stílusához.


Go green!
Természeti és virágmintákkal nem nagyon nyúlhatunk mellé, főként, ha csajos belsőt tervezünk, de még egy klasszikus otthont is feldobnak az ízléssel elhelyezett matricák! A kiegészítők variálásával (pl. levélmotívumhoz bekeretezett, száraz falevelek vagy az erős vörös-narancsok környékén gyümölcstálak kihelyezése) még emlékezetesebb hatást érhetünk el.


Visszafogottan
Íme, néhány példa arra, mit lehet kihozni a visszafogott, naturális motívumokból.


Markánsan
Ne féljünk az erős kontrasztok, markáns formák és színek használatától sem! Jól elhelyezve a legegyszerűbb bútorokat, a legfehérebb falakat is feldobják!



Gondoljuk a gyerekekre!
A legkisebbeknek szánt mesemotívumoktól, rajzfilmfiguráktól kezdve a kamaszokig minden korosztálynak találunk megfelelő mintákat!

Ha szeretnél exkluzív ajánlatokat és további érdekes híreket kapni a lakberendezés, a barkácsolás világából, kövess bennünket a Facebookon is!

0 Tovább

Malac a konyhában? Mi sem természetesebb!

Sokan hallottak már a konyhamalacról, de kevesen tudják, hogy mire is lehet hasznunkra a konyhában.

Nem mindenkinek van lehetősége komposztálásra, a szerves hulladék eltűntetésére, gondoljunk csak a lakótelepi lakásokra. A konyhai hulladékdaráló feladata, hogy ledarálja a konyhai munkák során felgyülemlett szerves konyhai hulladékot és az ételmaradékot, így azt könnyen a lefolyóba engedhetjük. Ne feledjük, hogy az összes háztartási hulladék akár 35-40%-át is kiteheti a főzésből maradt szerves hulladék, az ételmaradékon át a csontokig és tojáshéjig, amelyek bomlása kellemetlen szagot áraszt a szemetesből.


A szinte bármely mosogatóba utólag is beszerelhető konyhai hulladékdaráló a munka során azonnal eltünteti a hulladékot, ezzel a munka is gördülékenyebbé válik. A daráló használata egyszerű:
a mosogató-csaptelepet kinyitjuk, a következő mozdulattal a készüléket bekapcsoljuk, és már önthetjük is a hulladékot a mosogatóba.

A "malac" veszélytelen, mert a belsejében nem kések, hanem nagyteljesítményű őrlőgyűrűk dolgoznak, többszörös védelemmel ellátva. Válasszunk a háztartás méretéhez, konyhai szokásaihoz illeszkedő teljesítményű modellt, amelyet akár utólag is beépíthetünk meglévő konyhánkba.

Ha szeretnél exkluzív ajánlatokat és további érdekes híreket kapni a lakberendezés, a barkácsolás világából, kövess bennünket a Facebookon is!

0 Tovább

Pár ezres beruházással tízezreket spórolhatsz

Itt a január, és máris az energia-áremelésektől hangos a sajtó. Egyes számítások szerint egy átlagos család rezsije 5-7 ezer forinttal emelkedik majd idén, ha csak az energiaárakat nézzük! Adunk néhány tippet, hogyan foghatjuk meg az elszökő energiát néhány ezer forintos beruházással.

Az úgynevezett „okos elosztó” abban van a segítségünkre, hogy a számítógép vagy a TV kikapcsolása után ne menjen „power on”, azaz bekapcsolt állapotban a monitor, a nyomtató vagy a DVD-lejátszó. Azt már rég tudjuk, hogy a készülékek a készenléti állapotban is vesznek fel energiát, most tehát itt az eszköz a kezünkben, hogy elejét vegyük ennek.

A távirányítós dugalj elsősorban azoknak kedvez, akik a TV vagy más nagyfogyasztó csatlakozását a szekrény, komód vagy a polcrendszer mögött vezették el. A távirányító segítségével a készülék kikapcsolása utána a teljes áramtalanításáról is gondoskodhatunk, ezzel éves szinten máris ezresekben mérhető a megtakarítás. Ugyanez kültéri, vízmentes változatban is elérhető, hogy a világítás, a szivattyúk vagy bármely kerti eszköz áramellátásával spóroljunk.

Időkapcsolók, időzárak beiktatásával gondoskodhatunk arról, hogy ne maradjanak feleslegesen égve a ház vagy lépcsőház lámpái, vagy éppen kizárólag a sötét beállta után világítson a kültéri jelzőfény. Néhány ezer forintért napi 16 programhelyes, fagyálló, digitális kezelőfelülettel rendelkező készüléket kapunk, de ezer forint alatt elérhetőek a mechanikus modellek is.

Maradjunk még az elektromosságnál. Ha szeretnénk kontrollálni fogyasztásunkat a nap bármelyik percében, úgy szereljünk be helyi energiafogyasztás-mérőt. A digitális kijelzős, 4-5 ezer forintba kerülő gépezet segítségével megnézhetjük aktuális hálózati teljesítményünket vagy akár forintban mért fogyasztásunkat. Ezzel könnyen megfigyelhetjük, hogy mely eszközök „zabálják” az áramot, ezért cserére vagy javításra szorulnak.


Azoknak, akik gázzal fűtenek, érdemes egy programozható termosztátot beszerelni, mert akár 30%-ot is spórolhatunk a számlán a párezres készülékkel. A hét minden napjára önállóan programozható egység biztosítja, hogy éjszakára ne mulasszuk el 1-2 fokkal csökkenteni a hőmérsékletet, vagy irodánk fűtőtestei hétvégén ne ontsák a meleget.

A takarékos vízcsapok és zuhanyfejek segítenek abban, hogy ne csak víz, de energiafogyasztásunkat is kordában tartsuk. Egy hagyományos csapból 3 perc alatt körülbelül 45 liter víz folyik el, míg takarékos betéttel szerelt csappal vagy zuhanyrózsával akár 50 %-kal is csökkenthető a vízmennyiség, és a kevesebb fogyasztott meleg vízzel jelentős energiát is megtakaríthatunk. Már egy kétfős, fejenként napi 8 percet zuhanyzó háztartás számára is mindössze 9 hónap a megtérülési ideje egy takarékos fejnek. A gyártók kalkulációja szerint évi 32 ezer liter vizet, a gáz, víz és szennyvízdíjjal együtt kb. 35 ezer forintot spórolhatunk, de ezt fokozhatjuk a további csapok lecserélésével. Arról nem is beszélve, hogy kb. 1400 km-es autóútnak megfelelő CO2 kibocsátástól óvjuk meg a környezetet.

Ha szeretnél exkluzív ajánlatokat és további érdekes híreket kapni a lakberendezés, a barkácsolás világából, kövess bennünket a Facebookon is!

2 Tovább

legjobbotthon

blogavatar

Phasellus lacinia porta ante, a mollis risus et. ac varius odio. Nunc at est massa. Integer nis gravida libero dui, eget cursus erat iaculis ut. Proin a nisi bibendum, bibendum purus id, ultrices nisi.

Utolsó kommentek