Házi sorozatunkban azt járjuk körbe, hogy milyen megoldásokkal tehetünk otthonunkban is egészségünk érdekében, azaz hogyan építhetünk saját wellness paradicsomot. Az alábbi fotó jól tükrözi azt a hangulatot, amelyre mind vágyunk, így a tél közepe felé haladva. Ahogy mindig, természetesen most is az egyszerűbb megoldásoktól haladunk a költségesebbek felé.
Ahogy a múltkor könnyen találtunk érveket a szaunák és infrakabinok mellett, úgy a hidromasszázs- és gőzkabinok okán sem kell a szomszédba mennünk egészségbarát jellemzőkért.
A hidromasszázs alatt azt a masszázstechnikát értjük, amely a víz és a levegő megfelelő összhangjával végzett, kedvező élettani hatású, vérkeringést fokozó masszázs. Az ilyen fürdőzés során a vérkeringés felgyorsul, a vérnyomás ezzel párhuzamosan csökken, a vér oxigénfelvevő képessége pedig sokszorosára nő. Eközben a test ellazul, az izmok, ízületek elernyednek, a stressz azonnal oldódik. Ezért mindenképpen ajánlható a mozgásszervi és reumatikus panaszokra, a vérkeringési- és anyagcserezavarok enyhítésére, illetve a visszerek, a cellulitisz megelőzésére.
Ugyanígy a gőzfürdő mellett is sorakozható fel számos érv a természetes életmódot és a kényeztetést egyaránt kedvelők számára. Míg a hagyományos szaunák levegője száraz, addig a gőzkabinok - bár a 15-20 perces kezelés alatt ugyanúgy felmelegítik a testet, emelik a pulzust, csökkentik a vérnyomást - párás levegője még kedvezőbb a légzőszervi betegségek, a narancsbőr kezelése során. A gőz nem szárítja a bőrt, de a káros anyagok, mérgek távozását komolyan elősegíti.
A legolcsóbb megoldás, ha hagyományos fürdőkabinunkba vásárolunk olyan zuhanypanelt, amely rendelkezik masszázsfúvókákkal. A fúvókák számától, az extra funkcióktól és a designtól függően ezek már 20-40.000 Ft között beszerezhetőek.
A következő fokozat, ha olyan zuhanykabint választunk, amely hidro- vagy gőzfunkciókkal bír. 150-200 ezer forint között már elérhetőek azok digitálisan vezérelhető, hidrofúvókás, gőzgenerátoros vagy akár lábmasszírozós kabinok, amelyek lehajtható ülőkéi lehetővé teszik, hogy kényelmesen töltsük el a 15-20 perces élményfürdőt.
Helyhiány esetén kiváló választás lehet az a kombinált kád és zuhanykabin, amely egyszerre alkalmas fürdőzésre és zuhanyzásra/masszázsra is.
A hidromasszázs kádak - kb. 500 ezer forinttól beszerezhetőek - már komoly motorteljesítménnyel biztosítják a hát- és lábmasszázst. Itt is a rengeteg extrát kaphatunk a fényterápiás lámpáktól, a vízmelegítőn át a légbuborék- és vízfúvó fejek ezerféle kombinációjáig. Egy ilyen modell esetében ne feledkezzünk meg a fertőtlenítő- és tisztítószerek beszerzéséről és rendszeres használatáról sem. Ugyanígy ügyeljünk arra, hogy olyan megbízható terméket válasszunk, amelyekhez kellő idejű és kiterjedésű garancia jár.
És elérkeztünk a házi wellness egyik csúcspontjához, a kültéri élménymedencékhez. Egy 2mX2m-es, 5 férőhelyes, 1300 literes medencére érdemes egymillió forintot félretenni, és kb. 2-3 hét szállításii idővel kell számolnunk - igaz, akkor pontosan azokat a funkciókat kapjuk, amelyekre szükségünk van a fürdőélményhez. Választásunktól függően egy ekkora kádhoz már 2 hidroterápiás fekvőhely, több tucat színterápiás LED, 40-50 fúvóka, több hidromasszázs-, vízkeringető- és pezsgőfürdő motor, vízfűtőrendszer, ózongenerátor, időjárásálló burkolat is járhat.
Utolsó kommentek