Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Wellness házilag 1. rész - Forróság télen

Rövid sorozatunkban körbejárjuk, hogy melyek azok a megfizethető árú, otthonunkba is beépíthető  wellness eszközök, amelyekbe egészségünk, pihenésünk érdekében érdemes beruháznunk.


A téli szezonban mi sem egészségesebb, frissítőbb, mint egy kiadós szaunázás. Az északi népeknél a kétezer éve ismert szauna a szociális élet, a mindennapok része télen-nyáron, nálunk elsősorban a wellness, az egészséges életmód egyik pihentető, kellemes eszköze. Végezhető egyszerű relaxációs tevékenységként, de a bátrak belevághatnak a különféle radikális módszerekbe: a hevítés és hűtés szakaszainak többszöri váltogatása eltérő élettani hatással járhat: frissíthet is egy kiadós sporttevékenység előtt, vagy éppen a mély, pihentető alvást is előkészítheti. A bőr pórusain keresztül távoznak a méreganyagok a szervezetből, míg a váltott hideg-meleg kezelésnek köszönhetően ellenálló képességünk rohamosan növekszik. Tágulnak az erek, gyorsul a vérkeringés, felgyorsul a testzsír égetése, ezáltal a testsúly szabályozásában is jelentős szerepet kaphat a hőkabin.


Az eredeti finn

A korábban itthon csak a keveseknek megadatott szaunázási élmény ma már elérhető közelségbe került sokak számára, hiszen a kompakt, kész elemekből építhető, 2-6 személyes fenyőfából készült, szigetelt finn szaunák a megfelelő teljesítményű kályhával együtt elérhető áron kaphatóak a szaküzletekben, és akár egy nap alatt kiépíthetőek. A kályha teljesítményét a kabin méretéhez és a felfűteni kívánt szaunakő mennyiségéhez mérten válasszuk meg. Például egy 23 kg követ fűtő, 4,5 kW-os kályha egy kb. 3 m3-es, míg egy 10,5kW-os, 100 kg kővel dolgozó kazán egy 15 m3-es teret fűt fel kényelmesen. Amennyiben a finn szaunát választjuk, érdemes egyúttal beruházni a különféle kiegészítőkbe is. Feltétlenül szerezzünk be egy hőmérséklet és légnyomásmérőt, illetve a gőz eléréséhez szükséges favödröt és felöntő kanalat. További kiegészítők végtelen sora segítheti a kényelmet: párnák, olajak, mézek, szivacsok és dörzskefék állnak rendelkezésre, de a szuana ápolásához, karbantartásához szükséges eszközökről sem feledkezzünk meg.

A kényeztetés eszközei

Nemcsak olcsóbb, de élettanilag is kedvezőbb lehet azonban, ha az egyre inkább terjedő infra szauna használatba vétele, egyes betegségek esetében kimondottan ajánlott, hogy az izzadásnak ezt a módját válasszuk. Az infrakabinok nem hőt adnak le, hanem az infrahullámok melegítik fel az útjukba kerülő testeket. Lényegesen mélyebb bőr és ízületi rétegekbe eljutnak ezek a hullámok, ezért kimondottan előnyös lehet izomgörcsök és ízületi fájdalmak, reuma vagy köszvény esetén. Soka egy egyszerű megfázás elűzésére is az infrakabinra esküsznek. Könnyebben vehetjük fel a harcot a narancsbőrrel, hiszen az infrahullámok feloldják a cellulitiszt okozó csomókat. Egy félórás infraszauna kúra alatt akár 300 kalóriát is elégethet szervezetünk, amely kb. annyi energia, amennyit futással, vagy egyéb monoton testmozgással adunk le, tehát segít, hogy könnyen a fogyás útjára lépjünk. Kimondottan előnyös tehát, hogy akár 90 percig is használható egyhuzamban.

2 in 1 - minden igényt kielégít


Egyszemélyes (kb.100X150X90cm) infrakabinhoz - a sugárzóval együtt már kb. 160.000 Ft-tól is hozzájuthatunk, de a kabin mérete és a szauna teljesítménye itt is felfelé nyitott: 400 ezer forint felett már 7 hősugárzós, 2500 W teljesítményű modell birtokába juthatunk. Itt már olyan extrák is járnak, mint a CD-s vagy mp3-as zenehallgatás lehetősége relaxálás közben.

Azoknak is van lehetősége mindkét szenvedélyüknek adózni, akik egyaránt élvezik a finn szaunák gőzét és az infrakabinok kedvező élettani hatásait. Kb. 600 ezer forintos áron már 2-4 személyes kombinált fenyőfa kabinhoz juthatunk, amely minden igényt maximálisan kielégít.

Ha szeretnél exkluzív ajánlatokat és további érdekes híreket kapni a lakberendezés, a barkácsolás világából, kövess bennünket a Facebookon is!

0 Tovább

Alaposan befűtünk!

Számos olyan helyzet adódhat, amikor  egy-egy helyiség nem igényel állandó fűtést, vagy éppen nem megoldható annak telepítése. Ilyen esetekben rengeteg lehetőségünk van a választásra, de döntsünk körültekintően, és vegyük figyelembe a hosszú távú költségeket is.

A legegyszerűbb befektetés a  ventilátoros hősugárzó (fűtőventilátor) választása. A teljes paletta ismeretében néhány ezer forintos árával ez igényli a legkisebb kezdeti befektetést, ellenben a villamosenergia-fogyasztása magas, és hőt is csak lokális szinten tud leadni. Falra szerelhető modelljei például a fürdőszoba gyors felfűtésére alkalmasak. Válasszunk olyan készüléket, amelyet hőfokérzékelős kapcsolóval szereltek, ezzel spórolhatunk a fogyasztáson.

A  6-14.000 Ft közötti sávban beszerezhető olajradiátorok lassabban melegítik fel a helyiségeket, mint a ventilátoros szerkezetek, de akár 2000W teljesítményre is képesek, így tartósan nagyobb meleget érhetnek el. A teljesítménytől függően jellemzően 3-8.000 Ft között elérhető 500-2000W közötti hőleadásra képes, gyakran többfokozatú készülékek – melyek között gyakori a falra szerelhető típus is – szintén a levegő felmelegítésével növeli a szoba hőjét. Létezik ugyanakkor már a 15-20.000 Ft közötti árkategóriában olyan lapos, kis helyet foglaló, az eddigieknél kulturáltabb megjelenésű, korszerű lakásba, irodába is illő olajradiátor, amely falra is szerelhető vagy lábra állítható.

Ezzel ellentétben a hősugárzók családjába tartozó készülékek infravörös sugárzásuk segítségével nem a levegőt melegítik fel, hanem azokat a testeket, amely a sugárzás útjába kerülnek, ezzel javítják a hőérzetünket. Ezért nélkülözhetetlenek például félig nyitott, vagy intenzíven szellőző helyiségekben (üzletek, raktárak stb.). Háromezer forinttól már elérhetőek azok az akár a falra szerelhető, akár állványos kvarc hősugárzók, amelyek akár 2000W teljesítményükkel takarékos hőleadásra képesek.



Energiaköltségek szempontjából szintén takarékosak a kb. 20.000 Ft körül beszerezhető PB-gázos infra-hősugárzók, amelyek nagyobb helyiségekben is képesek tartósan hőt varázsolni. Az ilyen készülékek esetén hatványozottan figyeljünk a minőségi szempontokra: válasszuk a minőségi terméket, keressük az extra biztonsági funkciókat (pl. gyerekzár, szagmentes, égéstermék mentes szellőzés stb.).

Ha ipari épületet, csarnokot, üvegházat, fóliasátort kell befűtenünk, akkor elkerülhetetlenné válik egy nagyteljesítményű PB-gázos hőlégbefúvó, vagy elektromos fűtőberendezés beszerzése. Ez utóbbi csendesebb, garantáltan szagmentes,  de költségesebb is a működtetése. Kb. 13.000 forinttól már rendelkezésre állnak az elektromos, ventilátoros készülékek, amelyek akár 3kW teljesítményre is képesek. Takarékosabbak a PB-gázos készülékek, amelyek széles választékban kaphatóak a piacon. Itt is keressük a minőséget, figyeljünk például oda arra, hogy vizes helyiségekbe milyen szigeteléssel ellátott készülék kell, ne spóroljunk a magasabb biztonságot nyújtó szabvánnyal szerelt modellen. A 30-90.000 forint között elérhető, jó minőségű, biztonságosan üzemeltethető modelleket kapni. Minden esetben tájékozódjunk arról, mekkora helyiséget képesek gazdaságosan felfűteni (általában 300-2.400 légköbméterig). Kicsit költségesebbek, de takarékosabbak a gázolajos modellek, illetve ezek árfekvésében elérhetőek már a szintén gázolajjal működő infrás hőlégfúvók is, amelyek csendesebb, tisztább működésre képesek, cserébe üzemidejük rövidebb, és teljesítményük természetesen kisebb a hasonló árú gázos modellekénél.

Ha szeretnél exkluzív ajánlatokat és további érdekes híreket kapni a lakberendezés, a barkácsolás világából, kövess bennünket a Facebookon is!

0 Tovább

legjobbotthon

blogavatar

Phasellus lacinia porta ante, a mollis risus et. ac varius odio. Nunc at est massa. Integer nis gravida libero dui, eget cursus erat iaculis ut. Proin a nisi bibendum, bibendum purus id, ultrices nisi.

Legfrissebb bejegyzések

Utolsó kommentek