Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Otthon - biztonságban

Rendőrségi statisztikák szerint megszaporodtak Magyarországon azok a betörések, ahol a behatolók nem különösebben szofisztikált módszereket alkalmazva törnek be otthonainkba. Egyszerűen csak felkapkodják a kint hagyott értékes tárgyakat, például laptopokat, pénztárcákat és mobiltelefonokat. Sokszor hiába van a ház riasztóval ellátva, az sem érdekli a betörőket, ha fegyveres kivonuló szolgálathoz van bekötve a riasztó. Mivel akciójuk általában csak 3-5 percig tart, mire a biztonságiak kiérnek, már bottal üthetik a nyomukat.

A másik rendkívül elterjedt betörési forma a besurranás. Ebben az esetben a módszer hasonló, csak itt a nyitva hagyott ajtók, ablakok, kertkapuk kínálta lehetőségeket használják ki a „vállalkozó szelleműek”.

Mindkét esetben hatékony védekezési forma lehet, ha értékeinket megfelelő módon beszerelt széfben tároljuk.

Milyen széfek közül válogathatunk?

Jó, ha a megvásárolandó széfnek van MABISZ minősítése. A minősítés biztosítási értékhatárt jelöl, az összeg riasztóval, illetve riasztó nélkül kerül meghatározásra. Jó tudni, hogy hiába rendelkezik a legtöbb egyszerű lemezszéf 500.000 forintos MABISZ minősítéssel, a magyarországi biztosítótársaságok a legtöbb esetben csak maximum 300.000 forint értékhatárig vállalnak felelősséget.

Méret szempontjából egyéni szükségleteink a meghatározók: elférjen benne a laptopunk, de legalább az értékesebb tárgyaink, irataink, a fényképezőgépünk és videó kameránk.

Hogy a széf kulcsos vagy számkódos, azt döntsük el önismereti alapon: meg tudunk-e jegyezni egy újabb kódot (itt segíthet a mesterkód), vagy megfelelő helyre tudunk-e rejteni egy kéttollú (!) kulcsot.

Beépíthető – fali és padlószéf

A szerkezet hátulján egy szoknya megakadályozza, hogy a széfet a falból, illetve a padlóból kihúzzák.

Ennél a széftípusnál lehetőleg előre gondolkodjunk, ezt ugyanis ajánlott még az építkezés alatt beépíteni. Ebben az esetben figyeljünk a beépítők személyére! Csak olyan szakembert alkalmazzunk, akiben száz százalékig megbízunk, vagy saját magunk építsük be a szerkezetet. Ez a típus rendkívül biztonságos, mert csak hosszas bontási munkálatok árán lehet hozzáférni a tartalmához.

A fali széfek elhelyezésénél nem érdemes a filmekből ismert kép mögé rejtés módszerét alkalmazni, hiszen a betörők is itt keresik először. Rejtsük a falburkolat egy kiemelhető eleme mögé, vagy vágjuk ki a szekrény hátlapját – ezek sokkal biztonságosabb rejtekhelyek. 

Bútorszéf

Tévedés azt feltételezni, hogy a bútorszéf nagyságrendekkel kevésbé biztonságos, mint a beépíthető széf. Alacsonyabb biztonsága főként a felhasználók lustaságából adódik. Elfelejtik ugyanis a bútorhoz, vagy a falhoz rögzíteni az eszközt, jelentősen megkönnyítve ezzel a behatolók dolgát, akik az ilyen, nem rögzített acéldobozt egyszerűen magukkal viszik.

Tovább fokozható a bútorszéf biztonsága, ha egy minimális összeggel többet költünk rá, és a belsejében tartozékként elhelyezett kisebb rögzítő csavarok helyett jóval hosszabb, vastagabb, masszívabb rögzítő csavarokat vásárolunk, mondjuk vasbeton falban is alkalmazható fém tiplivel.

Tűzbiztos tárolók

Fontos iratainkat a legnagyobb biztonságban akkor tudhatjuk, ha az általunk használt széf tűzbiztos (illetve egy meghatározott ideig ellenáll a tűznek). Olcsóbb, de hatékonyabb megoldás lehet, ha vásárolunk egy kisebb tűzbiztos kazettát, amit a megfelelő méretű nem tűzbiztos széfünkben tárolunk. Az egyszerűbb, 9 - 10.000 forint körüli összegért kapható tűzbiztos dokumentum kazettákban 30 percig védi a kazetta speciális szigetelése a benne tárolt iratokat.

Ha szeretnél exkluzív ajánlatokat és további érdekes híreket kapni a lakberendezés, a barkácsolás világából, kövess bennünket a Facebookon is!

0 Tovább

A legkisebbek biztonsága

A gyermekek érkezésével még inkább a kúszó-mászó, totyogó majd rohangáló korszak beköszöntével sok családnak át kell gondolnia a biztonságról alkotott elképzeléseit.  Lehet mechanikus vagy elektromos, az a lényeg, hogy a gyermekünk biztonságban játszhasson akkor is, ha éppen nem tudunk mellette lenni minden pillanatban.

Kezdjük a legegyszerűbb mechanikai védelmi eszközökkel. Ha lakásunkban bárhol szinteltolás, lépcső, terasz vagy bármely magas kiszögellés van, akkor először is gondoskodjunk a biztonsági gyermekrácsról. A kb. 7-8 ezer forintról induló faszerkezetek az ajtónyílás vagy a lépcső és a korlát között kifeszítve akadályozzák meg, hogy a csemeték le vagy éppen felmenjenek, vagy olyan szobákba is bejussanak, ahova nem biztonságos. A 74cm magas és mérettől függően 60-114cm közé kifeszíthető eszközök rendkívül egyszerűen felállíthatóak, szükség esetén könnyen eltávolíthatóak.

Ha kertünkben hintát, mászókát, csúszdát állítunk fel, akkor gondoskodjunk arról, hogy az esetleg leeső gyermek puhára érkezzen. Legegyszerűbb módja ennek az esésvédő gumilap elhelyezése a „földszinten”, amely egyébként a közösségi játszótereken ma már előírás. Ez a rettentően egyszerű, legtöbb esetben újrahasznosított gumilap komoly sérülésektől óvhatja meg a kicsiket.

Ha elérkezik a bilis majd WC-s korszak, akkor hatalmas hasznát vehetjük a WC-ülőke szűkítőnek, amely megakadályozza, hogy a gyermek a WC-be essen. Egyszerű, praktikus és mégoly biztonságos szerkezet azonban az ún. „családi WC”, amely lehetővé teszi, hogy külső eszköz nélkül az egész család használja a WC-t, egyúttal a rosszul felrakott szűkítő okozta balesetektől, becsípődéstől is megóvhatjuk a piciket.

Maradjunk még az egyszerű, mechanikus dolgoknál. Ha a gyermek egyre szaporodó játékainak tárolására vonzó és biztonságos alternatívát kínálunk, megóvhatjuk mind őt, mind a család többi tagját attól, hogy a szerteszét heverő kacatokra (amelyek persze mind nélkülözhetetlen és nagy becsben álló játékok) lépve komoly sérüléseket szedjenek össze. Válogassunk a gyermekek számára kedves, színes, mesefiguás dobozok közül, így minden bizonnyal nagyobb kedvet kapnak a pakoláshoz.

Alig több mint 300 Ft az a mágneses mini-riasztó, amely abban az esetben ad ki riasztó jelzést, ha a gyermek távolra merészkedne a kertben, vagy felfedező útra indulna a teraszról. A gyermek-egységet a kicsi ruhájára erősíthetjük, míg szülő-egységet tartsuk magunknál vagy tegyük jól hallható helyre.

Ne feledkezzük meg a konnektorok biztonságossá tételéről sem. Néhány száz forintból szinte a lakás összes konnektorát gyermekbiztos dugaljjal láthatjuk el, így mi is nyugodtabbak lehetünk. Vásárlás előtt készítsünk alapos leltárt a lakásban található dugaljakról: a kicsik oda is bemászhatnak, amely esetleg nekünk nem jut elsőre eszünkbe.

Ugyanígy gondoskodjunk az ajtók, szekrényajtók, fiókok mechanikai védelméről. A szintén olcsón beszerezhető biztonsági zárak szerepe kettős. Ha akarjuk, akkor megakadályozhatják a fiók (legyen az gyógyszerekkel, vagy konyhai vágóeszközökkel teli) kinyitását. Más modelleknek pedig az a feladata, hogy éppen a becsapódástól védjék meg az ajtókat – és ezzel a gyerekek ujjait.
Bármennyi védelmi eszközt is szerelünk be a lakásban, a legfontosabb, hogy soha nem hagyjuk a gyerekeket huzamosabb ideig felügyelet nélkül, mert a legnagyobb biztonságot minden esetben a szülői figyelem nyújtja!

Ha szeretnél exkluzív ajánlatokat és további érdekes híreket kapni a lakberendezés, a barkácsolás világából, kövess bennünket a Facebookon is!

0 Tovább

Az én házam, az én váram

Miután a statisztikák szerint Magyarországon óránként három lakást törnek fel, érdemes elgondolkodni azon, mennyit teszünk meg mi magunk otthonunk, értékeink biztonsága érdekében. Nézzük az alapvetéseket, és a gyakorlati tippeket.

1. Új ingatlan építésekor már a tervezési szakaszban ügyeljünk arra, hogy a biztonságtechnikai összetevők is bekerüljenek a költségvetésbe. Gondoljuk végig, a lakás kritikus pontjait, az értékek helyét, szokásainkat stb.

2. A betöréses lopások több mint felét a városokban követik el.  A behatolók leggyakrabban a bejárati ajtókon, ablakokon vagy teraszajtókon keresztül jutnak be a helységekbe. Elsősorban ezek védelméről gondoskodjunk, lehetőleg a rendszeres zárással, illetve a zárrendszerek megerősítésével. Szakemberek szerint a legfontosabb a minőségi mechanikai védelem kialakítása, mert a betörések több mint fele a megfelelően kiválasztott és szakszerűen beszerelt mechanikai biztonságtechnikai eszközök miatt hiúsul meg. Ne a bejárati ajtó legyen a lakás leggyengébb pontja! A régi, könnyűszerkezetes ajtók betörés elleni biztonsága elégtelen, mert szinte egyetlen rúgással betörhetőek, kimozdíthatóak.

3. Több pontos védelem! Új ajtónak válasszunk több ponton záródó, jó minőségű rendszerrel szerelt, a hengerzárat is kellően védő bejárati alkalmatosságot. Régi ajtónkra szereljünk kiegészítő zárat: hevederzár vagy másodzár használata sokat segíthet. Gondoljuk meg: néhány ezer forintos beruházással többszörösére növelhetjük ajtónk biztonsági hatásfokát!

 


4. Számos kiegészítő eszköz és rendszer van a piacon, tájékozódjunk arról, mit engedhetünk meg anyagilag, és mi az, amit használni is tudunk (pl. idős szüleink lakásába nem biztos, hogy a bonyolult, kódos biztonsági rendszer a legjobb, inkább az egyszerű, de erős mechanikai védelem).

a) ha nem tudunk távriasztó rendszerre költeni, gondoskodhatunk különféle helyben riasztó rendszerekről. Ezek többsége az ajtóhoz szerelve a mozgásra ad ki hangot, de ajtócsengőként is használható. Ugyanígy már 20-30.000 Ft között kaphatunk beltéri és kültéri mozgásérzékelővel ellátott rádiós riasztórendszereket.

b) különös ötletnek tűnik, de az alkalmi tolvajokat elriaszthatja az a mindössze 4-5.000 forintos álkamera, amely az igazi biztonsági kamerák tökéletes mása, alumíniumháza, villogó piros LED lámpája tovább növeli a hasonlóságot a működő rendszerekkel.


c) elektromos ajtózár: a szabadon programozható ajtózár (ára 20-30.000 Ft közé esik) biztosítja, hogy csak családtagjaink jussanak be otthonunkba, vagy a munkatársak az irodába.


d) még profibb, és elrettentő hatású az az ujjlenyomatos zár (kb. 90-100 ezer forint közé eső árú szerkezet), amely biztonsági kód megadásán túl még az ujjbegy hozzáérintését is kéri a belépőtől.
 
5. Ne fukarkodjunk a biztosítással! Gondoljuk végig, hogy a biztosítás éves díja mennyire megerőltető a családi büdzsének, és vegyük számításba, hogy kár, betörés stb. esetén jól jöhet az anyagi segítség.
 

 Ha szeretnél exkluzív ajánlatokat és további érdekes híreket kapni a lakberendezés, a barkácsolás világából, kövess bennünket a Facebookon is!

0 Tovább

Biztonságosan a kertben

A kertészkedés egészséges, kellemes tevékenység, hiszen szabad levegőn vagyunk és folyamatosan mozgunk. A kertjét művelő embernek évente számos sikerélményben lehet része. De a kertészkedés sem jár a sérülések lehetősége nélkül. Segítheti a kerti balesetek elkerülését, ha betartjuk az alábbi egyszerű tanácsokat.

Gondoskodjunk védőruházatról!

Vékony kerti védőkesztyű: Allergia esetén gyomláláskor is érdemes használni, de akkor is ha nem szeretjük a csaláncsípést. 

Erős védőkesztyű: fametszéskor, vagy favágáskor, -aprításkor.

Bakancs: fűkasza, vagy elektromos kapa használatakor mindenképpen egy erősebb bakancsot használjunk.  Zárt cipőt használjunk (semmiképpen ne nyitott lábbelit vagy műanyag-papucsot!) a szegélynyíró használatakor is, de a védőszár használata is megfontolandó!

 

 

Védőszemüveg: fűkasza, szegélynyíró használatakor a felpattanó ágak ellen jó védelmet nyújt.

Kerüljük a nedvességet!

Nedves időjárás esetén a talaj és a létra is csúszós lehet, ezért inkább halasszuk el a kerti munkákat!

Óvatosan az elektromos kerti gépekkel!

Sose használjunk elektromos eszközöket - fűnyíró, fúrógép, fűrész - nedves időben; az
áramütések megelőzése érdekében használjunk úgynevezett áramvédő-kapcsolókat, amelyek azonnal megszüntetik az elektromosságot abban az esetben, ha a készüléket árammal ellátó kábel megsérül. A kábel mindig legyen elég hosszú, ne törjük meg, és vigyázzunk, hogy ne kerüljön a gép elé (pl. a fűnyíró nem menjen át rajta).

Kiálló tárgyak

A kerti karók és támasztékok végére tegyünk biztonsági kupakot vagy feltűnő színű jelzést!

Letörött ágak

A törött, repedt és lógó faágakat időben távolítsuk el őket, mielőtt valakire ráesnének!

Tároljunk helyesen!

A szerszámokat szedjük össze a munka után és tegyük zárható helyre. Egyrészt így megóvjuk szerszámaink fa nyelét a nedvesség okozta deformálódástól, és gyermekeinket is biztonságban tudhatjuk. Ugyanez vonatkozik a különféle vegyszerekre (gyom- és rovarirtó szerek stb.).

Ha a földre fektetve tároljuk a kerti szerszámokat, akkor az éles részek mindig nézzenek lefelé, ezzel megelőzhetjük, hogy valaki belelépjen az élekbe, vagy például egy felcsapódó szerszámnyéllel fejbe vágja magát.

Vegyszerek

A műtrágyát, növényvédő szereket a gyári csomagolásán olvasható biztonsági előírások betartásával használjuk! Védőruha, védőszemüveg, kesztyű használata kötelező!

 A létra

A létra sokszor előkerül, legyen szó cseresznyeszedésről, vagy az ereszcsatorna pucolásáról. Soha ne álljuk oldalazva a létrán, hanem mindig éppen szemben azzal, ahol a munkát végezzük, ezzel csökkenthetjük a leesés veszélyét. Korhadt, öreg, nem stabil létrát ne használjunk! A létra lábaira helyezzünk gumitalpakat, hogy ne csúszhasson meg alattunk. A létra tetején soha ne hagyjuk szerszámokat, könnyen megsérülhet az arcunk vagy a szemünk, a visszahulló szerszámok miatt. Ne másszunk olyan magasra, hogy már ne legyen fogódzkodó a kezünknek!

 

Fűnyírás

A fűnyírást végezzük erős lábbeliben, hosszú nadrágban esetleg védőszemüvegben. A fűnyíró tisztításánál - minden esetben mielőtt megfordítanánk - áramtalanítsuk az elektromos fűnyírót, a benzinmotorosnál pedig húzzuk le a gyertyakupakot. Ha hátrafelé húzod a gépet, nézzünk hátra, nehogy kellemetlen meglepetés érjen.

Ha szeretnél exkluzív ajánlatokat és további érdekes híreket kapni a lakberendezés, a barkácsolás világából, kövess bennünket a Facebookon is!

0 Tovább

9 tipp a biztonságos grillezéshez

Itt a jó idő, nyomás grillezni! Legutóbb körbejártuk a kerti grillek különféle típusait. Most nézzük, mit kell tennünk annak érdekében, hogy a kertparti valóban csak finom ételekről és a mulatságról szóljon.


1. Sose grillezzünk fedett helyen! Hiába vannak egy sörsátornak vagy terasznak nyitott falai, ha a füst nem tud felfelé is akadálytalanul távozni, annak komoly veszélyei lehetnek.

2. Ne süssünk éghető anyag közelében! Gondoljunk a száraz levelekre vagy akár a ház falán futó növényekre is.

3. Az ételeket a tűztől biztos távolságban készítsük elő. A húsok zsírja vagy a hozzájuk adott olaj könnyen lángra kaphat, nem is beszélve a szalvétákról és műanyag-edényekről. Figyelem, az üvegedények sem mind hőállóak! Ha elpattannak a szilánkok komoly sérülést okozhatnak.

4. A grillezéshez kimondottan ilyen célra szánt eszközöket használjunk. A normál konyhai eszközök nyele gyakran nem elég hosszú, így könnyen megégethetjük magunkat.

5. Ne süssünk bő ruhában és lehetőleg rövid ujjú felsőt viseljünk. Ugyanakkor forró parázs és izzó rács közelében tűzálló kötény és a könyékig érő kesztyű sem túlzás.


6. A gyerekeket ne engedjünk a tűzzel vagy annak közelében játszani. A grill mindig megfelelően legyen kitámasztva, nehogy felborítsuk.

7. Egyszerre mindig csak egyvalaki foglalkozzon az étellel! Több szakács meglökheti vagy a forró szerszámokkal megégetheti egymást.

8. Használat után alaposan tisztítsuk meg a rácsokat és szerszámokat a rájuk égett zsiradéktól és szennyeződésektől. Ezek legközelebb gondot okozhatnak, ráadásul konyhai eszközeink hosszú élettartammal hálálják meg a törődést.


9. Végül talán a legfontosabb. Ha fentiek ellenére valami mégis balul sülne el, legyen kéznél megfelelő oltóeszköz. Erre alkalmas lehet egy kerti slag vagy egy vödör víz is. Érdemes azonban fontolóra venni házi tűzoltó készülék beszerzését is.

0 Tovább
«
12

legjobbotthon

blogavatar

Phasellus lacinia porta ante, a mollis risus et. ac varius odio. Nunc at est massa. Integer nis gravida libero dui, eget cursus erat iaculis ut. Proin a nisi bibendum, bibendum purus id, ultrices nisi.

Utolsó kommentek